Dabar dauguma lęšių yra dengiami įvairiomis dangomis, pvz.:

  • kietąja danga, kuri apsaugo lęšį nuo įvairių susibraižymų,
  • antirefleksine danga, kuri pašalina nepageidaujamus šviesos atspindžius. Ji sumažina nuovargį, atsirandantį dirbant kompiuteriu, žiūrint televizorių ar vairuojant automobilį. Dar vienas jos privalumas, kad ji padaro lęšius visiškai skaidrius ir suteikia jiems švelnų atspalvį, dėl ko akiniai atrodo estetiškai gražesni.
  • hidrofobine danga, kuri mažina rasojimą.
  • oleofobine danga, kuri sudaro purvui, dulkėms, riebalams atsparų sluoksnį ir sumažina riebalinių dėmių ir pirštų antspaudų nusėdimą
  • antistatine danga, kuri sumažina akinių lęšių elektrinimąsi, mažiau limpa dulkės ar pūkeliai.

Šios dvi grupės toliau yra skirstomos pagal lęšio storį. Lęšio storį nusako indeksas. Kuo indeksas didesnis, tuo lęšis yra plonesnis. Plastikinių lęšių indeksai būna nuo 1,50 iki 1,74, o mineralinių lęšių nuo 1,50 iki 1,9.

Akinių lęšių įvairovė yra labai plati, todėl pirmą kartą su akiniais susidūrusiam žmogui bus sunku suprasti kokią lęšių rūšį pasirinkti. Egzistuoja lęšiai: dirbantiems kompiuteriu, aktyviai gyvenantiems žmonėms, vairuotojams, skaitymui, progresiniai, apsauginiai nuo saulės, fotochrominiai, tonuoti ir t.t., todėl pasirinkus akinių rėmelį, jam tinkamą lęšių rūšį pritaikyti padės salone dirbančios kvalifikuotos optikos konsultantės.

ĮVAIRAUS INDEKSO LĘŠIAI IR DANGOS

PLAČIAU >

AKINIŲ LĘŠIAI DIRBANT KOMPIUTERIU

PLAČIAU >

FOTOCHROMINIAI LĘŠIAI

PLAČIAU >

LĘŠIAI, KAI JUMS VIRŠ 30

PLAČIAU >

BIFOKALINIAI LĘŠIAI

PLAČIAU >

PROGRESINIAI LĘŠIAI

PLAČIAU >

SAULĖS LĘŠIAI

PLAČIAU >
SKYVISION KONTAKTAI

Naugarduko g. 84, Vilnius
I-V 10-19,

VI-VII 10-18,
Tel. + 370 645 36640
Žemėlapis >

Sausio 13-sios g. 2, Vilnius
I-V 10:30-19,

VI-VII 10-18, 
Tel. + 370 612 01118; 
Žemėlapis >